Z czym łączyć MCT?

Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, znane pod skróconą nazwą MCT, są coraz częściej wykorzystywane w sportowej suplementacji. Szczególnie chętnie sięgają po nie osoby trenujące dyscypliny wytrzymałościowe, jak również Ci, którym zależy na podniesieniu kaloryczności diety czy… redukcji! Jak wykorzystać właściwości MCT, by w optymalny sposób wesprzeć swój trening?

Działanie MCT

backup-485955_640Kwasy tłuszczowe MCT, w przeciwieństwie do innych tego typu substancji, nie są metabolizowane przez wątrobę, dlatego znacznie szybciej działają na organizm. Dzięki błyskawicznej wchłanialności, średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe stanowią doskonałe źródło dodatkowe energii w trakcie długotrwałych ćwiczeń fizycznych. Kwasy tłuszczowe MCT wykorzystywane są przez sportowców jako alternatywne źródło energii, pozwalające chronić rezerwy węglowodanowe organizmu i zabezpieczyć białka mięśniowe prze katabolizmem.

To ostatnie działanie przydatne jest również dla osób, których głównym celem jest przyrost masy. Poza skuteczną ochroną przed katabolizmem, olej MCT ułatwia podbicie kaloryczności posiłków, co ma kluczowy wpływ na efektywność diety masowej.

Kwasy tłuszczowe MCT wpływają również pozytywnie na funkcje układu trawiennego – nie tylko wspomagają regenerację wyściółki żołądka i jelit, ale również działają antybakteryjnie, zapobiegając rozwojowi stanów chorobowych i wzmacniając układ odpornościowy organizmu.

Najlepsze efekty daje stosowanie MCT przez osoby na diecie tłuszczowej. Dlaczego? Metabolizm takich osób jest nastawiony na wzmożone wykorzystanie w celach energetycznych tłuszczów. Również bez takiej diety wzmożona podaż kwasów tłuszczowych MCT powoduje nasilone spalanie tkanki tłuszczowej oraz podniesienie spoczynkowego tempa przemiany materii, co może okazać się korzystne, jeśli naszym celem jest przyspieszenie metabolizmu. W związku z tym z czym łączyć MCT, by cieszyć się najlepszym efektem energetycznym i redukcyjnym?

ZESTAW NA MASĘ, WYTRZYMAŁOŚĆ I ZDROWIE

Warto wykorzystać wszechstronne działanie oleju MCT – pomóc w tym może stosowanie preparatu Trec M-C-T Gold, który dostarcza średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, odznaczających się optymalnymi proporcjami między kwasem kaprylowym a kaprynowym. Poza większa ilością energii i poprawą wytrzymałości, dzięki dodatkowi kwasu linolowego (np. CLA Softgel Trec) można maksymalnie nasilić procesy szybkiej i zdrowej redukcji tkanki tłuszczowej.

Artykuły powiązane: Trójglicerydy wewnątrzmięśniowe w treningu wytrzymałościowym

Napisz komentarz