Własna przedtreningówka – samodzielne stackowanie przed treningiem

Głównym celem preparatów używanych przed treningiem jest zwiększenie intensywności treningu i przyspieszenie jego efektów. Dobrze użyty miks składników aktywnych zwiększy poziom energii, siłę i wytrzymałość, a także poprawi koncentrację, zwiększy motywację do ćwiczeń fizycznych oraz zahamuje zakwaszenie mięśni, przyspieszając regenerację potreningową i odnowę wszystkich tkanek.

Zwykle w stackach przedtreningowych można znaleźć takie składniki, jak arginina w różnych formach, beta-alanina, glicerol, kreatyna czy aminokwasy BCAA. Więcej informacji o nich możesz znaleźć TUTAJ. W zależności od rodzaju uprawianej dyscypliny sportu na treningu potrzebujemy nieco innego wspomagania, dlatego suplementacja przedtreningowa będzie różniła się u kulturysty, wytrzymałościowca czy zawodnika sportów walki. Własna przedtreningówka, którą stworzymy w zaciszu własnego domu, będzie miała zdecydowaną przewagę nad uniwersalnymi mieszankami proponowanymi przez producentów suplementów diety.

PRZEDTRENINGÓWKA KULTURYSTY

saw trec w shotachW sportach siłowych i sylwetkowych, takich jak dźwiganie ciężarów czy kulturystyka, najważniejszą rolę odgrywa siła oraz wielkość i jakość mięśni. W związku z tym podstawę powinna stanowić dobrej jakości kreatyna, łączą przede wszystkim najbardziej zaawansowane formy, takie jak chlorowodorek, ester etylowy oraz jabłczan, które minimalizują retencję wody i nie pogarszają wyglądy sylwetki, jednocześnie przyczyniając się do szybkiego zwiększenia siły i maksymalnego nasilenia procesów anabolicznych. Synergicznie z kreatyną działa beta-alanina, która buforuje zakwaszenie organizmu, poprawiając jego parametry wysiłkowe i wydolnościowe. Dodatek wieloskładnikowej przetreningówki S.A.W. doskonale pobudzi i wywoła efekt pompy mięśniowej, dzięki której mięśnie będą wydawać się większe. Całość powinny wieńczyć dobre aminokwasy BCAA, które skutecznie zahamują potreningowy katabolizm i przyspieszą regenerację tkanki mięśniowej.

PRZEDTRENINGÓWKA – SPORTY WYTRZYMAŁOŚCIOWE

vitargo trec w saszetkachPodobnie jak w sportach siłowych, również zawodnicy dyscyplin wytrzymałościowych powinni skupić się na zbudowaniu dobrego zapasu energii przed treningiem, uzupełnianiu traconej energii w trakcie wysiłku, a po nim na przyspieszaniu odtwarzania glikogenu mięśniowego. W tym celu niezastąpiona może okazać się odżywka oparta na szybko przyswajalnych węglowodanach, np. Vitargo. Na treningu najlepiej dostarczać sobie energii stopniowo, np. stosując suplement w formie hydrożelu Extreme Long Energy Gel Trec. Wydolność i wytrzymałość w trakcie treningu pomogą zachować preparaty zawierające boostery tlenku azotu oraz karnozyny (np. arginina, beta-alanina), dostępne np. w preparacie Carnogenic 1175.

PRZEDTRENINGÓWKA DLA ZAWODNIKÓW SPORTÓW WALKI

bcaa x-tank trecUprawienie sportów walki, zaliczanych do dyscyplin siłowo-wytrzymałościowych, oznacza zachowanie równowagi między wytrzymałością a siłą. Do tego dochodzi dodatkowo konieczność zachowania doskonałego refleksu oraz pełnej koncentracji na treningu – o wszystkie te elementy należy zadbać, myśląc o kompleksowym stackowaniu przed wysiłkiem fizycznym. Przydatna może okazać się przede wszystkim silnie energetyzująca oraz opóźniająca zmęczenie przedtreningówka S.A.W., która zapewni odpowiedni poziom mocy i agresji przez cały okres trwania treningu. Zawarte w niej beta-alanina, arginina oraz karnozyna kompleksowo wesprą siłę, wydolność i wytrzymałość. S.A.W. najlepiej połączyć z dobrymi aminokwasami rozgałęzionymi, np. BCAA X-Tank czy BCAA Turbo Jet, które działają synergicznie z przedtreningówką, wpływając pozytywnie na możliwości psychofizyczne całego organizmu.

Artykuły powiązane: Suplementy przedtreningowe

Napisz komentarz