Pytania czatowe (cz. 10)

Witam, chce kupić mono kreatyny i zastanawiam się, czy lepiej w kapsach czy w prochu, bo stosowałem kiedyś w kapsach to odczuwałem wzrost siły, a po prochu nic. Mam bardzo szybką przemianę materii.
Nie ma różnicy w działaniu między monohydratem kreatyny w proszku a kapsułkami. Być może różnica tkwiła w dawce kreatyny, jaką w ciągu dnia przyswajałeś z suplementami. Należy również pamiętać, że w trakcie pierwszego cyklu kreatyna zawsze działa najlepiej, a słabsze efekty w trakcie drugiego czy następnych cykli mogłeś odczuwać jako brak działania.


Witam, mam pytanie. Zakończyłem tydzień temu cykl z kreatyną. Teraz zakupiłem HMB wraz z BCAA w kapsułkach firmy ActivLab. Jesteście w stanie powiedzieć mi ile tabletek mam brać w dni treningowe i w te, w których nie trenuję?
HMb 3 tabletki dziennie 1 kapsułka rano, druga w ciągu dnia lub po treningu i 1 wieczorem. BCAA polecam tylko w okolicy okołotreningowej, w dni nietreningowe można nie stosować.


Witam jak stosować zestaw suplementów HMB+kreatyna+aminokwasy, żeby jak najszybciej osiągnąć efekty przy intensywnym treningu oraz czy warto zaopatrzyć się w białko serwatkowe?
Białko warto dołożyć jesli Twoja dieta nie jest dopracowana. Zestaw można sobie na miesiąc rozłożyć. Osobiście polecam dawkowanie jak na tym schemacie. Jeśli zależy nam na szybszych efektach, można nieco zwiększyć dzienną podaż aminokwasów.


Witam, mam pytanie: czy to prawda, że HMB i kreatyny w jednym czasie się nie stosuje?
Nie, HMB i kreatynę jak najbardziej można stosować razem. Są to dwa różne suplementy, ale stosowanie ich razem daje efekt synergii. HMB to antykatabolik, kreatyna działa głównie anabolicznie, z tego powodu suplementy te są łączone w celu zwiększania masy mięśniowej oraz skutecznej ochrony jej przed niszczeniem na skutek mikrourazów czy działania wolnych rodników.


Jak można przytyć, nabrać masę mięśniową?
Najważniejszy jest ciężki trening, który stymuluje mięśnie do wzrostu, oraz dieta wysokokaloryczna i białkowa, które dostarczają mięśniom budulca i energii, potrzebnej w procesach przyrostowych masy mięśniowej. Jeśli z codzienną dietą dostarczamy zbyt mało składników odżywczych w stosunku do zapotrzebowania organizmu, efekty naszego treningu będą znacznie spowolnione. W takich chwilach można dietę uzupełnić o odżywkę typu gainer, zawierającą dużą dawkę węglowodanów i białka.


Co to znaczy Malate?
Wśród suplementów sportowych często można spotkać się z suplementami, mającymi w członie właśnie wyraz “malate”, np. Creatine Malate czy Citrulline Malate. “Malate” oznacza po prostu “jabłczan” i wskazuje, z jaką formą cząsteczkową substancji aktywnej mamy do czynienia, kupując konkretny preparat.

Napisz komentarz