Pytania czatowe (cz. 5)

Witam, szukam jakiś aminokwasów całodziennych, najlepiej w proszku, bo chciałbym je mieszać z carbo po treningu.
Aminokwasy w proszku to rzadkość, jak już miałbym polecać coś z tego typu odżywek to byłby to hydrolizat białka serwatkowego wzbogacony o dodatkową ilość wolnych aminokwasów, np. Pro Amino Xplode Powder czy W.A.S. Olimp.


Chciałbym zapytać co pomoże mi w spalaniu tkanki tłuszczowej, trenuje piłkę siatkową zawodowo dotychczas brałem Iso plus oraz BCAA, co może bardziej pomoc, czy to dobre suplementy? Iso plus ze względu na l-carnityne.
Iso Plus nie pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej, dobrze nawadnia i taka funkcje ma spełniać. Trzeba pamiętać ze izotoniki zawierają dużo cukrów. Podstawą na redukcji jest zdrowa, zbilansowana, niskokaloryczna dieta, później można pomyśleć o termogenikach oraz odżywce wysokobiałkowej.


Witam, interesuje mnie odżywka przedtreningowa w postaci tabletek. Co byś polecił? Pozdrawiam.
Większość przedtrenigówek występuje w postaci proszku. W tabletkach mamy Pre Pump firmy Real Pharm, a w kapsułkach S.A.W., Hot Blood oraz Amok Olimp. Osobiście polecam przedtreningówki w proszku – proszek ma swoją przewagę, szczególnie w mocno zaawansowanych, wieloskładnikowych przedtreningowkach, gdzie porcja wynosi 10-20 g (nie da się dostarczyć takiej ilości w tabletkach, bo by wychodziło 10-20 tabletek na porcję). Z przedtreningówek w proszku polecam S.A.W. oraz Red Weiler.


Czy mogę łączyć przedtreningówkę z kreatyną?
Tak. Warto jednak pamiętać, że wiele przedtreningówek ma w swoim składzie kreatynę. W takim przypadku należy dostosować ilość przyjmowanej wraz z monosuplementem kreatyny tak, aby w połączeniu z przedtreningówką w dzień treningowy nie przekroczyć spożycia maksymalnie 10 gramów kreatyny na dobę.


Witam. Właśnie zakupiłem Gainer „Mass XXL” firmy Trec Nutrition. W jakich porach dnia najlepiej jest stosować tę odżywkę? Dziękuję i pozdrawiam.
Dawkowanie należy dostosować do swojej diety, uwzględniając skład i ilość posiłków. Gainer ma stanowić uzupełnienie diety co oznacza, że najpierw trzeba wyliczyć zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze oraz ilość kalorii i składników odżywczych, jakich codziennie dostarczamy sobie z dietą. W przypadku niedoborów należy stosować odzywkę typu gainer tak, aby uzupełnić dzienne zapotrzebowanie organizmu na białko i węglowodany.


Witam, czy stosowanie Tribuactiv B6 albo innego wyciągu z buzdyganka na redukcji dla 21-latka ma sens żeby podbić testosteron do utrzymania masy?
Najlepsze buzery testosterony dadzą Ci siłę i energię do podnoszenia większych ciężarów, ale także podwyższą Twoje libido. Zdecydowanie odradzam spożywanie buzerów testosteronu jeśli nie ukończyłeś 21 roku życia lub nie skonsultowałeś tego z trenerem lub lekarzem, ponieważ taka ingerencja w gospodarkę hormonalną w tak młodym wieku może skutkować pojawieniem się niepożądanych skutków ubocznych.

Napisz komentarz