Nowości z FIBO 2015

W dniach 9-12 kwietnia w Kolonii w Niemczech odbywały się Międzynarodowe Targi Branży Fitness FIBO 2015. Jest to jedna z najbardziej znanych imprez, na której prezentowane są artykuły sportowe, urządzenia fitness oraz suplementy i odżywki dla sportowców. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć! Na stoiskach największych producentów odżywek i suplementów diety wypatrzyliśmy ciekawe nowości – linię CROSSTREC już włączyliśmy do naszego asortymentu, także produkty BELTOR niedługo pojawią się w sprzedaży w naszym sklepie. Uchylimy również rąbka tajemnicy – najprawdopodobniej jeszcze przed wakacjami pojawi się nowa linia suplementów i odżywek dla kobiet znanego producenta, dostępna również w sklepie Suplementy.pl! Na to ostatnie musimy jeszcze trochę poczekać, tymczasem zapoznajcie się z informacjami na temat suplementów z linii CROSSTREC!

Suplementy Cross Trec
CrossFit to krótki i bardzo ciężki wysiłek fizyczny, który stanowi dla naszego ciała olbrzymie wyzwanie. W trakcie ćwiczeń niezbędna jest szybka i efektywna produkcja energii, a po ich zakończeniu – dostarczenie organizmowi podstawowych składników odżywczych. CrossFit to również trening bardzo urozmaicony, podczas którego sportowiec cały czas jest w ruchu. Konieczne jest więc dobranie takiej odzieży sportowej, która nie krępuje ruchów i umożliwia swobodne wykonywanie różnorodnych ćwiczeń. Cross Trec to pierwsza linia suplementów, odzieży i akcesoriów, dedykowana sportowcom trenującym CrossFit.

suplementy CrossTrec

Jeśli chodzi o żywienie i suplementację, to crossfitowcy powinni uzupełniać zwłaszcza niedobory białka i węglowodanów w organizmie. Dobrze sprawdzi się szybko wchłanialne białko PROT BOX, dostarczające do organizmu 4 błyskawicznie działających źródeł białka – WPC, WPI, WPH i hydrolizatu białka wołowego. Niezwykle istotna w przypadku tak intensywnego treningu jest również ochrona białek mięśniowych przed zniszczeniem. Pomóc w tym może BCAA BOX – kompleks aminokwasów rozgałęzionych w formie instant, wzbogacony o l-glutaminę i poprawiające wchłanianie aminokwasów składniki aktywne.

Jeśli zależy nam na pełnej suplementacji aminokwasami egzogennymi, warto wypróbować AMINO BOX. Jest to suplement dostarczający pełnej puli 9 aminokwasów niezbędnych w wolnej formie, które łatwo się wchłaniają i są szybko absorbowane przez mięśnie. Aminokwasy w AMINO BOX skutecznie stymulują własną syntezę białek, wydatnie przyczyniając się do szybkiej rozbudowy masy mięśniowej.

W czasie treningów CrossFit bardzo intensywnie się pocimy i tracimy wraz z potem wiele ważnych elektrolitów, dlatego ważne, jest, aby na bieżąco uzupełniać niedobory podstawowych witamin i minerałów. VITAL BOX to suplement witaminowo-mineralny dla intensywnie trenujących sportowców, zawierający zwiększone dawki witamin i minerałów, na których niedobory narażone są osoby ćwiczące. Kompleks ten został wzbogacony o silne antyoksydanty, chroniące organizm przed działaniem wolnych rodników.

PRE-W BOX CrossTrec

Trening CrossFit bazuje na beztlenowych przemianach glukozy, podczas których może dochodzić do silnego zakwaszenia tkanek. W związku z tym zaleca się stosowanie suplementów redukujących to negatywne zjawisko, np. preparaty zawierające beta-alaninę, która dodatkowo zwiększa możliwości mięśni do pracy z bardzo dużym obciążeniem. Wielu zawodników często nie ma siły do podjęcia kolejnego treningu, dlatego dobrze jest przyjmować preparaty o działaniu energetyzującym i stymulującym. W okresach szczególnej intensywności treningowej zaleca się również suplementację kreatyną, która zwiększa siłę i szybkość skurczów włókien mięśniowych. Oczywiście w treningu CrossFit niepożądany jest zbytni wzrost wagi ciała czy uwodnienie tkanek, zatem produkty kreatynowe powinny bazować na zaawansowanych formach tej substancji, nie powodujących retencji wody w organizmie. Wszystkie te składniki łączy w sobie specjalistyczna przedtreningówka dla crossfitowców PRE-W BOX, zapewniająca silne pobudzenie i zwiększenie wydolności fizycznej na treningu.

W trakcie intensywnych, zróżnicowanych ćwiczeń sportowcy bardziej niż kiedykolwiek narażeni są na kontuzje kości i stawów. Priorytetowo powinno traktować się wzmocnienie stawów, kości i ścięgien, których urazy mogą być przyczyną bolesnych kontuzji, na długo wyłączających sportowców z czynnego treningu. Specjalnie dla crossfitowców wymyślono FLEX BOX – wieloskładnikowy suplement na stawy, bazujący na najskuteczniejszych substancjach chroniących, wzmacniających i wspomagających regenerację stawów, takich jak kolagen, chondroityna czy glukozamina.

Wysoka intensywność treningu CrossFit sprawia, że szczególnego znaczenia nabiera prędkość i skuteczność regeneracji potreningowej. REGEN BOX to specjalistyczny suplement wspomagający gospodarkę hormonalną oraz ułatwiający nocną regenerację organizmu, zawierający m. in. kompleks ZMA, kwas d-asparaginowy (DAA), kwas gamma-aminomasłowy (GABA) czy tryptofan.

Napisz komentarz