Jabłczan cytruliny

W suplementach przedtreningowych często można natknąć się na jabłczan cytruliny. Czy jest to kolejny zapychacz, czy może jednak wartościowy dodatek, który odczuwalnie poprawi nasze możliwości wysiłkowe?

Działanie jabłczanu cytruliny

Jabłczan cytruliny to związek, którego cząsteczka składa się z dwóch substancji aktywnych: jabłczanu i cytruliny. Cytrulina jest jednym z substratów nasilających syntezę tlenku azotu (NO) w organizmie. Z kolei jabłczan to jeden z najważniejszych dla metabolizmu wysiłkowego i anabolizmu białek mięśniowych składnik, który dodatkowo łagodzi bóle mięśniowe i przeciwdziała wystąpieniu zmęczenia.

Połączenie w jednej molekule jabłczanu i cytruliny pozwoliło stworzyć substancję aktywną, która:
– poprawia dopływ tlenu, składników odżywczych i kreatyny do wszystkich komórek ludzkiego ciała,
– poprawia skurcze włókien mięśniowych,
– działa silnie antykatabolicznie,
– nasila syntezę fosfokreatyny,
– wzmaga produkcję ATP (adenozynotrójfosforanu, czyli molekuł, które są dostarczycielami energii dla mięśni),
– obniża poziom kwasu mlekowego w organizmie oraz wspomaga usuwanie amoniaku z krwi,
– wspomaga regenerację potreningową i ułatwia przygotowanie organizmu do kolejnego wysiłku fizycznego.

Pump OstroVit 300gŻeby w pełni wykorzystać potencjał jabłczanu kreatyny, należy przyjmować go przed treningami w dawce ok. 3-6 gramów. Bardziej doświadczeni sportowcy, nawykli do stosowania stacków przedtreningowych, mogą stopniowo zwiększać tą dawkę i przyjmować nawet do 10 gramów tej substancji aktywnej. Jakie są korzyści z przyjmowania jabłczanu cytruliny? Przede wszystkim poprawa jakości treningów, wzrost wydolności i wytrzymałości, a co za tym idzie szybsze efekty treningowe w postaci większej ilości siły i bardziej pokaźnych mięśni. Odczuwalne rezultaty suplementacji widoczne są już po około 3 treningach.

Niewątpliwą zaletą suplementacji jabłczanem jest brak skutków ubocznych związanych z jego przyjmowaniem! Czysty jabłczan cytruliny znaleźć można w suplemencie Scitec Citrulline Malate oraz OstroVit Citrulline. Jabłczan cytruliny to również częsty dodatek w złożonych stackach przedtreningowych, takich jak Big Bang 3.0, Carnogenic 1175, PRE-W BOX CrossTrec, Nitro Caps ActivLab, PUMP OstroVit, Olimp Red Weiler czy Gold Standard Pre-Workout Optimum.

Napisz komentarz