Furostanole – witalność z natury

Mianem furostanoli określa się steroidy roślinne, które wykazują podobną budowę do hormonów steroidowych, takich jak chociażby testosteron. Jak pokazują badania naukowe, ich specyficzna budowa chemiczna wpływa również na właściwości tych substancji, działających bliźniaczo podobnie do bardziej znanych boosterów testosteronu.

Działanie furostanoli

fenugreek-1049596_640

Ziarna kozieradki.

Furostanole w dużych ilościach występują w takich roślinach, jak chociażby buzdyganek ziemny (Tribulus terrestris) czy kozieradka pospolita (Trigonella foenum-graecum L.), nic więc dziwnego, że to ekstrakty tych roślin posłużyły naukowcom za podstawę ich badań nad aktywnością i skutkami suplementacji furostanolami. Pierwsze poważne badania nad tymi związkami pokazały, że jeśli chodzi o działanie anaboliczne, furostanole działają na równi z testosteronem! Mało tego, miały one tę przewagę nad tym hormonem anabolicznym, iż – wedle doświadczenia na kastrowanych szczurach – nie powodowały działania androgennego, a więc nie wpływały na funkcje męskich gruczołów płciowych i układ hormonalny.

Inne badania na szczurach wykazało jednak, że o ile furostanole rzeczywiście oddziałują silnie anaboliczne, pozwalając istotnie zwiększyć masę mięśni, o tyle wykazują również wpływ androgenny, wywołując znaczny wzrost stężenia testosteronu we krwi oraz nasilenie aktywności enzymów, które produkują testosteron w jądrach. Co ważne, furostanole podnoszą nie tylko całkowity poziom testosteronu, ale również jego najbardziej aktywną anabolicznie, wolną postać.

Efekty suplementacji furostanolami u zwierząt porównywane były do suplementacji viagrą, która znacznie zwiększa poziom testosteronu. Przekłada się na to na znaczący przyrost masy mięśniowej, ale również zwiększenie siły i zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Furostanole przyczyniają się również – podobnie jak suplementacja witaminą D, charakteryzująca się podobną do nich budową – wzrost poziomu DHEA, który działa prozdrowotne, a także synergicznie z furostanolami, pobudzając proces produkcji hormonów anabolicznych. Właśnie działanie furostanoli jest odpowiedzialne za tak duża skuteczność suplementów opartych na wyciągach z kozieradki oraz tribulusa.

Tribulon BlackSuplementacja preparatami zawierającymi fusortanole polecana jest przede wszystkim kulturystom, których celem jest osiągnięcie muskularnej sylwetki z jak najmniejszym procentem otłuszczenia, oraz tym, którzy chcą zdecydować zwiększyć swoje możliwości siłowe. Furostanole pozyskane z buzdyganka i kozieradki można znaleźć w takich suplementach, jak Black Devil, Testo Punch czy Testoxeed Olimp. Tribulus o najwyższym stężeniu steroidów roślinnych znajdziemy w preparatach Tribulon Black oraz Tribooster BioTech USA.

Artykuły powiązane: Boostery hormonów anabolicznych

Napisz komentarz